Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край»




ИмеУрок на тему: «Люби І знай свій рідний край»
страница1/2
Дата на преобразуване11.02.2013
Размер233.64 Kb.
ТипУрок
източникhttp://bratskoermk.pp.ua/wp-content/uploads/2012/08/Перший-урок-2012-Іллічівка-1.docx
  1   2
Відділ освіти Братської РДА

Іллічівська ЗОШ І –ІІІ ступенів


Перший урок

на тему:

«Люби і знай свій рідний край»

(До 70- річчя Миколаївської області)


Класоводи:

Попкова Г.М.

Радукан С.А.


2012 рік


Тема. Люби і знай свій рідний край.

Мета. Виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості,

любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, що

відбуваються в нашій області. Формувати переконаність. у нетлінності

духовних скарбів народу, повагу до батьків, природи, землі –

годувальниці, народних традицій та звичаїв. Розвивати кругозір учнів,

кмітливість, культуру мовлення, естетичні смаки.

Обладнання. Святково прибраний клас. Стіл з вишитою скатертиною,букет. Книги та стенди про державну символіку, звичаї, традиції українського народу. Карта України та Миколаївської області. Конституція України.


Хід уроку

Епіграф.

Виростай, дитино, й пам’ятай:

Батьківщина – то найкращий край.

Д. Павличко

І Організація класу.

1. Станція «Привітальна».

1) Вступне слово вчителя.

- Дорогі діти! Я рада бачити всіх вас у стінах нашої школи. Ось і скінчилося ще одне, сповнене веселощів і радості, літо. Якби не впертий календар, то ми б не повірили в це, адже зелень ще така свіжа, а небо таке пронизливо синє і високе. І лише вечори, напоєні сяйвом осінніх зірок, підтверджують правоту календаря. А отже, настав час вирушати в нову захоплюючу мандрівку дивовижною Країною Знань.

2) Виступи дітей.


1. Швидко літо прилетіло,

Осені прийшла пора.

Перше вересня настало,

Йде до школи дітвора.


2. Обіцяю не лінитись,

Добросовісно трудитись.

Педагогів поважати

І оцінки гарні мати.


3.Буду вчитись рахувати,

Танцювати і співати.

Нас учитимуть, як жити,

З усіма дітьми дружити.


4. Вчать у школі і читати,

Труднощі перемагати.

Завжди правду говорити,

В світі лиш добро творити.


5. Книги й зошити любити,

Берегти й не губити.

Акуратним завжди бути,

Щоб нічого не забути.


6. Буду вчитись я сумлінно

І поводитись відмінно,

Щоб батьки могли радіти

що такі в них гарні діти.


ІІ Оголошення теми і мети уроку.

Вступне слово учителя. У всіх людей одна святиня, Куди не глянь,де не спитай, Рідніша їм своя пустиня, Аніж земний в чужині рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини, А нас людей ,без Батьківщини. –Тож ,напевне ви всі здогадалися про що буде йти мова на нашому уроці?

ІІІ Основна частина.

1. Що таке Батьківщина?

За віконцем калина,

Тиха казка бабусі,

Ніжна пісня матусі,

Дужі руки у тата,

Під тополями хата,

Під вербою криниця,

В чистім полі пшениця,

Серед лугу лелека,

І діброва далека,

І веселка над лісом,

І стрімкий обеліск.


2.Різні всвіті є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори ,полонини,

Різні трави,різні квіти…

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То - прекрасна Україна

Нашого народу дім.


3.Україна – то край славний

Аж по Чорне море.

Україна лан пшеничний,

І степи , і гори.

І як мені України

Щиро не кохати?

Мене ненька по – вкраїнськи

Вчила розмовляти.


4. Україна – це ліс та долини,

Це широкі квітучі поля.

Це маленька щаслива дитина

І найкраща матуся моя.


5.Є щось святе в словах:мій рідний край.

Для мене це матусі слово ніжне,

І рідний сад від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.


6.Для мене - це твої стежки й мої,

В містах і селах стоптані любов’ю,

Й пісень людських прозорі ручаї.

Усе ,що серцю,невимовне.


7.Земле рідна!Мозок мій світліє

І душа ніжнішою стає,

Як твої сподіванки і мрії

У життя вливаються моє.


8.Красивий ,щедрий ,рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби шануй,оберігай

Усе ,що зветься Україна!



  • То що таке Україна?

ІУ. Станція «Державна»

1.Вікторина.

- То як називається наша держава?

-Чи знаєте ви ,з якими країнами межує Україна?

- Яке місто є столицею України?

-Як називається головна вулиця Києва?

- На честь кого названо місто Київ?

( Показ на карті)

-Назвіть найбільшу річку України.

- Які гори є в Україні?

- Покажіть найбільшу гору.

-Назвіть і покажіть моря.


-Як називається найголовніша пісня України?

-Назвіть авторів гімну.

-Як співають і слухають гімн?

-Скільки кольорів має укр. прапор?

- Що означає жовтий колір?

-А синій?

- Що символі Тризуб?


-Як називається Основний Закон України?

- Коли було прийнято Конституцію?

(28 червня 1196 р.)

- Що записано в Конституції?

- Державною мовою України є…

- Коли було прийнято Незалежність?

(24 серпня 1991 р.)


- Які народні рослини – символи ви знаєте?

- Що ви знаєте про калину?

  1. - Існує таке прислів’я:»Без верби і калини нема України»

  2. Слово учителя.

- Про калину існує багато пісень ,легенд,прислів’їв,загадок.

1)Легенда про калину.

2)Прислів’я і приказки.

1)Пишна та красива,як червона калина.

2)У лузі калина з квіточками,

Наче матуся з діточками.

3)Посади біля хати калину,

Будеш мати долю щасливу.

4)Любуйся калиною,коли цвіте,

А дитиною ,коли росте.

У.Станція «Краєзнавча»

1. Слово учителя.

Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце,де вона народилася,де живуть її батьки,друзі ,знайомі. То її родинне вогнище,маленька батьківщина.

-А де народилися ви?Назвіть повну адресу.

-А чи знаєте ви ,який в цьому році ми відзначаємо ювілей нашої області?


2.РОБОТА З КАРТОЮ.

- Де знаходиться Миколаївська область?

-З якими областями межує?

(Одеська,Кіровоградська,Дніпропетровська,Херсонська)

- Які районні центри ти знаєш?

- Які річки протікають?

_Чи має вихід до моря?


- Яка промисловість?

- Які культури вирощують в нашому краї?


3.РОЗПОВІДЬ ВЧИТЕЛЯ ПРО МИКОЛАЇВ.

1.Заснування міста.

Коли будували перщу верф на Інгулі,між Росією і Туреччиною йшла важка війна. Вирішальний переможний бій відбувся на початку зими, на свято Миколая Чудотворця. На його честь,а також в пам’ять про перемогу над турками під Очаковом Потьомкін назвав нове місто Миколаєвом.

  • Що ви знаєте про Миколая?

(Має чудодійну силу,лікує хворих,зупиняє бурі,рятує утоплеників. Моряки вважають його своїм захисником і покровителем. Він допомагає бідним,обдаровує дітей подарунками)

В Миколаєві є пам’ятник Святому Миколаю.


4.Перша карта Миколаєва.

Архітектором Іваном Старовим була складена перша карта Миколаєва 200Років тому. Перша вулиця - Набережна.(ст.12 – 13)

5.Символи(герб та прапор)

Жителі міста дуже шанують та бережуть свої символи.

- Опиши прапор.

- А що намальовано на гербі?

Золота галера - символ міста.

Корона у вигляді тризубої башти – знак самостійності міста.

Архієрейська митра – віра і надія на захист міста Святим Миколаєм.

6.Пам’ятники Миколаєва.

1) Пам’ятник адміралу Степану Макарову.

2) Пам’ятник героям війни в Афганістані.

3) Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи.

4) Пам’ятник Олександру Пушкіну.

5) Пам’ятник Тарасу Шевченку.

6) Пам’ятник М. Римському – Корсакову.

7) Пам’ятник Миколаївським корабелам.

8) Пам’ятник Віті Хоменку та Шурі Коберу.

- Які пам’ятника ти бачив на вулицях міста?

7. Культура.

1) Музеї

а) Художній музей ім. В. Верещагіна.

б) Музей підпільно – партизанського руху.

в) Краєзнавчий музей.

г) Музей суднобудування.

2) Театри та палаци.

  1. Театр ляльок.

  2. Український академічний театр драми та комедії.

  3. Обласний Будинок культури.

3) Дитяче містечко « казка.»

4) Зоопарк.

УІ. Знайомство з книгою «Заповідні місця Миколаївщини».

  1. Чорноморський біосферний заповідник.

  2. Гранітно – степове Побужжя.

  3. Заповідне урочище Лабіринт. Василева пасіка. Рацинська дача.

  4. Національний археологічний заповідник «Ольвія».

  5. Степок. Володимирівська дача.

  6. Острів Березань.

  7. Перлини Прибужжя. Новоодеські плавні. Єланецький степ. Пелагеївська Церква.

УІ. Літературна Миколаївщина. (Д. Кремінь, М. Аркас, В. Бойченко, сім’я Тобілевичів, М. Вінграновський, Л. Чижова, Л. Чулкова)

УІІ. Історія нашого села.

  • Назвіть імена тих, хто прославив нашу область, село.

УІІІ. Підсумок уроку.

1. Слово учителя.

  • Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Але щоб наша країна була завжди вільною, а її громадяни щасливими, потрібно наполегливо працювати кожному з нас.

Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями , працею, здобутками підносьте культуру, славте її! Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шанованими будемо іншими!

2. Читець.

Боже,Отче Всемогутній!

Захисти коханий край,

Дай нам вийти у майбутнє,

Мужність і сміливість дай!

Хай собори на руїни

Стануть там ,де ти прорік.

Суверенній Україні – слава нині і вовік!


Відділ освіти

Братської районної державної адміністрації

Іллічівська загальноосвітня школа І – ІІІ ст.


Перший урок 2012-2013 н.р.

5-11 кл.


Тема. Вбирайте душею і серцем скарби Миколаївщини! (До 75 – річчя створення Миколаївської області)


Класні керівники:

Фещенко В.В.

Богданцева Н.П.

Фещенко А.М.

Таричев Д.В.

ПЕРШИЙ УРОК – 2012 – 2013 Н.Р.

Тема. Вбирайте душею і серцем скарби Миколаївщини! (До 75 – річчя створення Миколаївської області)

Мета: формувати в учнів інтерес до навчання; розширювати знання учнів про місто Миколаїв як культурний осередок української держави; ознайомити з символікою рідного краю; поглибити зміст поняття « Батьківщина»; розвивати пам'ять, увагу, вміння гарно презентувати самостійно знайдений матеріал; виховувати любов до своєї рідної землі, почуття патріотизму, гордості за свою малу Батьківщину – Миколаївщину.

Обладнання : карта Миколаївської області, мультимедійна презентація , конверти із завданнями, записи пісень; квіти і стрічки.

Форма проведення. Заочна екскурсія – презентація.


ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

  • Створення сприятливої атмосфери: посадка на основі вільного вибору, вітання.

Шановні учні! Вітаємо вас з Днем Знань! Бажаємо успіхів у новому навчальному році!

Тож побажаємо один одному гарного настрою, успіху в плідній співпраці, доброго здоров’я. Посміхніться - нехай наше спілкування подарує вам гарний настрій та насолоду пізнання.

(Звучить пісня Т.Петрененка «Україна».)

  • Активізація суб'єктивного досвіду.

Щасливий той, хто в цім краю почався.

Вклонившись калиновому гіллю,

Це він правічним словом розписався

В снігах пречистих: «Я тебе люблю».

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Для кожної людини Батьківщина починається з отчого дому, з маминої ніжної посмішки, з тих потаємних куточків дитинства, де ти завжди почуваєш себе у безпеці. Іншими словами це все - рідний край, твоя мала Батьківщина. А знати свою країну означає, перш за все, знати історію свого краю, неповторність та унікальність його природи.

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку . Цілепокладання.

Ми сподіваємося, що перший урок проведемо з користю для всіх. Сьогодні будемо багато подорожувати просторами рідного краю та виконувати цікаві завдання, з яких дізнаєтеся нове та повторите відоме.

  • Вправа „Очікування” (слайд )

Хід вправи

Методом «Мікрофон» учні визначають те, про що вони сподіваються дізнатися, чому навчитися протягом роботи на уроці.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ (на дошці)

  • Формування ціннісного ставлення до держави, області, міста Миколаїв.

  • Розширення знань учнів про історичне минуле рідного краю.

  • Усвідомлення значущості навчання та виховання в розбудові та покращенні життя рідного краю.

Учитель коротко акцентує увагу учнів на особливостях організації роботи на уроці.

ІУ. Актуалізація опорних знань.

  • Прийом „ Асоціації”.

На дошці зображення Миколаївської області

  • Діти, скажіть, будь-ласка, що зображено на дошці? (Відповіді дітей.)

  • З чим у вас асоціюється, слово Миколаївщина?(Учні по черзі висловлюються.)

  • А ось, погляньте, які асоціації у мене викликає це поняття.

( По черзі з’являються картинки слів-асоціацій вчителя)


75-річниця Микола Аркас кораблі





Миколаївщина





Південний Буг пшеничний колос


Ольвія Борис Мозолевський Святий Миколай


У. Опрацювання навчального матеріалу.

  1. Розповідь вчителя на історико – географічну тему. (слайд)



На березі річки

зозуля кує,

На березі річки,

в зеленій ліщині...

Душі метроном - у малій батьківщині,

бо в кожного з нас батьківщина ця - є.

Дмитро Кремінь

Землі Миколаївщини – понад 246000 кв.км.- розкинулися в басейні нижньої течії Південного Бугу. З трьох сторін область межує з іншими областями України. А на півдні простяглося кілька сотень кілометрів берегової лінії Чорного моря і його лиманів. Ця лінія робить дивні зигзаги , глибоко в сушу врізаються Дніпровсько – Бузький, Бузький, Тилигульський, Березанський лимани, створюючи неповторну мозаїку водяних плес. Там де зливаються русла рік південний Буг та Інгул розташований обласний центр - місто Миколаїв, що омивається з трьох боків річковими водами.

На території області налічується 85 річок завдовжки понад 10 км кожна. Найбільші річки: Південний Буг ( довжина в межах області становить 257 км) з притоками Інгулом( 179 км), Чичиклією(86 км), Кодимою(59 км), Синюхою( 24 км), Інгулець( 96 км), з притокою Висунь(195 км), які належать до басейну Дніпра.

В області налічується 18 озер загальною площею 11,6 км квадратних , 45 водосховищ і 933 ставка. Площі , зайняті водними об’єктами, складають 150,5 тис.га( 6,1% території області).

Область недостатньо забезпечена мінерально – сировинними ресурсами. Промислове значення мають будівельні матеріали: граніти, що відзначаються широкою гамою кольорів і високими декоративними якостями, кварцові піски, вапняки, глини. Виявлено джерела мінеральних вод.

Перші відомі поселення на теренах сучасної Миколаївської області з'явилися на берегах річок Південний Буг та Інгул наприкінці пізнього палеоліту (близько 20 тис. років тому).

У добу пізньої бронзи (XIIVIII cт. до н. е.) на місці сучасного Миколаєва вже було величезне як на ті часи місто, що не поступалося розмірами навіть легендарній Трої. В місці злиття Південного Бугу з Інгулом було знайдено залишки укріпленого городища, що увійшло до наукових праць під сучасною назвою «Дикий Сад», як воно називалося мовою його засновників не відомо. Втім, дослідники вже запропонували ототожнити це городище з тим самим «містом мужів кіммерійських», про яке йде мова у епізоді «Одіссеї» Гомера (записана в VII cт. до н. е.), що оповідає про подорож Одіссея на край світу.

Найдавніша історія місцевості, де зараз розташований Миколаїв, пов'язана з подіями у південній місцині сучасного міста - Вітовці. Ці землі, за даними досліджень археологічних розкопок, були заселені починаючи від залізної доби. Тут були стани кімерійців або скіфів, що залишили по собі кургани.

Місто Миколаїв було закладене 1789 року князем Григорієм Потьомкіним на півострові при злитті Інгулу і Південного Буга як флотське і корабельне місто. Першим громадянином міста став підприємець, військовий діяч і будівничий Михайло Фалєєв. А саме місто назвали на честь здобуття турецької фортеці Очаків у день Святого Миколая.

Миколаївську область утворено 22 вересня 1937 року. До складу області входять 19 адміністративних районів, 9 міст( в тому числі 5 обласного підпорядкування – Миколаїв, Вознесенськ, Очаків, Первомайськ, Южноукраїнськ), 17 селищ міського типу та 894 сільських населених пункти.



  1. Бесіда на знання символіки. (слайд ).

  • У кожній країні, у кожнім краю живуть добрі, працьовиті люди. Але в кожнім краю знають і поважають символи української землі. Щ о ж означає слово символ? Прочитайте на екрані.

Символ – це умовне позначення якогось предмета, поняття чи явища.

  • А які символи міста Миколаїв ви знаєте?

  • Розкрийте значення символів і навіщо вони потрібні ?

coat of arms of nikolayev.svg

Герб Микола́єва — офіційний геральдичний символ міста Миколаєва, обласного центру України. Затверджений 26 вересня 1997 року рішенням Миколаївської міської ради.

(У лазуревому щиті золота архієрейська митра – символ віри й надії на захист міста святим Миколаєм - на двох навхрест покладених посохах. Унизу щита – золота галера, що свідчить про корабельний край. Корона у вигляді тризуба башти – символ самостійності міста.)

прапор миколаєва


Пра́пор Микола́єва - це офіційна емблема міста. Прапор затверджений 2 липня 1999 року рішенням Миколаївської міської ради.(Білий колір – символ миру, добробуту та чистоти думок жителів, жовтий – символ стиглої пшениці, синій – то дві лазурні лінії – річки Південний Буг та Інгул.)


Гімн Миколаєва — один з головних символів міста Миколаєва. Створений авторським колективом під керівництвом Сироти А. А.

Слухання гімну.
  1   2

Добавете документ към вашия блог или уеб сайт

Свързани:

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconВикторина тема: «Знай и люби свой край!»
Благодатная, тёплая и гостеприимная земля Кубани это наша малая родина. Краснодарский край называют житницей России, потому что на...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconРайонна учнівська конференція " Мій рідний край, моя земля ", присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області
Районна учнівська конференція “ Мій рідний край, моя земля ”, присвячена 75-й річниці утворення Миколаївської області

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconМиколаївщина край, де варто жити!
Виховувати патріотичні почуття, гордість за свій край, людей, які прославляють його, спонукати до наслідування І примножувати славу...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconТема : Подготовка сочинения на тему «Люби и охраняй природу»
Цель: формирование умения собирать материал, систематизировать его, составлять план, отбирать определенные языковые средства, соответствующие...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconУрок по курсу исторического краеведения на тему: «Дмитрий Ильин национальный герой России»
Приложение Урок по курсу исторического краеведения на тему: «Дмитрий Ильин – национальный герой России». Авторы: Галкина О. В., учитель...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconГеографско положение
Краловохрадецки край, Пардубицки край, Оломоуцки край, Моравско-силезки край, Южноморавски край, Злински край, Височински край, като...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconПравила проведения стимулирующего мероприятия «Ешь, люби, звони!»
Стимулирующее мероприятие под названием «Ешь, люби, звони!», (далее по тексту настоящих Правил – Акция) проводится в рамках стимулирования...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconУрок в 11 классе на тему
Егэ по русскому языку отличаются от стандартных тестов, в них охвачен весь курс русского языка средней школы. В частности, из 38...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconПрактическое задание в рамках сетевого проекта «Современный урок: кейс-метод»
В рамках урока на заданную тему (урок проводится в режиме кейс-метода) создаются пять творческих групп. Каждая из групп поочередно...

Урок на тему: «Люби І знай свій рідний край» iconУрок на тему «Вулканы. Гейзеры.»
Цели: расширить и углубить знания о вулканах и их строении, познакомить с географией их размещения

Поставете бутон на вашия сайт:
Документация


Базата данни е защитена от авторски права ©bgconv.com 2012
прилага по отношение на администрацията
Документация
Дом