Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir
ИмеKoyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir
Дата на преобразуване18.11.2012
Размер36 Kb.
ТипДокументация
източникhttp://t24.com.tr/media/editorials/files/AKAR1.docx
(Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir.).


MÜVEKKİL RIDVAN AKAR TARAFINDAN YAZILAN METİN

DAVALI MEHMET ALİ BİRAND TARAFINDAN YAZILDIĞI İLERİ SÜRÜLEREK BELGESELDE YAYINLANAN METİN


ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİ ŞAM'DA BİR TAKSİ İÇİNDE, RADYODAN ÖĞRENEN BEŞ KİŞİ ADETA ŞOK OLMUŞTU. ZİRA ONLARI ŞAM'A YOLLAYAN ÖZAL'IN KENDİSİYDİ.


ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİN AYDIN'A ULAŞTIĞI ANDAN İTİBAREN BU FİKİR ŞEKİLLENMEYE BAŞLAMIŞTI.


DEMİREL CİNDORUK'A YEŞİL IŞIK YAKMAMIŞTI. PARTİ KENDİ LİDERİNİ SEÇECEKTİ. KARIŞMAYACAĞINI İLAN ETMİŞ AMA YİNE DE CİNDORUK'UN BAŞBAKANLIĞINI İSTETEMİŞTİ. CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE MECLİS BAŞKANI AYNI PARTİDEN OLMUŞTU. BELKİ DE BU DENKLEMİN BOZULMASINI İSTEMEMİŞTİ.


TANSU ÇİLLER'İN ADAYLIĞI PARTİ İÇİNDE HEYECAN YARATMIŞTI. ANCAK HEYECANIN KAYNAĞI BİRAZ GARİPTİ. HENÜZ PARTİLİLER TARAFINDAN YETERİNCE TANINMAYAN ÇİLLER, LİYAKATİ VE PROGRAMINDAN ÇOK CİNSİYETİ İLE UMUT OLUVERMİŞTİ.


ANCAK ASIL PROTESTOCU GRUP HENÜZ MADIMAK OTELİ ÖNÜNDE TOPLANMAMIŞTI. ZİRA KÜLTÜR MERKEZİNDE ARİF SAĞ'IN BİR DİNLETİSİ OLACAKTI. 1500 KİŞİ BU KONSERİ DİNLEMEK İÇİN SALONDAYDI. BİRDEN KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNDE BİRİKEN GRUP SALONA TAŞLAR ATMAYA BAŞLADI…


MİLİTANLAR OTELİN ÖNÜNDE TOPLANMIŞ, SLOGANLAR ATMAYA BAŞLAMIŞTI. ATILAN SLOGANLAR ARTIK AZİZ NESİN'İ AŞMIŞ, DEVLETE VE REJİME UZANMIŞTI.


OTELDEKİLER HER AN LİNÇ EDİLEBİLECEKLERİ KAYGISIYLA KENDİLERİNİ SAVUNMAYA KARAR VERDİ.


ARTIK MADIMAK OTELİNDE CAN PAZARI VARDI. HERKES CANINI KURTARMAYA ÇALIŞIYORDU.


TAM BU SIRADA OTELİN BİTİŞİĞİNDEKİ BİNANIN APARTMAN BOŞLUĞUNU KEŞFETTİLER. APARTMAN BOŞLUĞUNA ATLAYANLAR CANINI KURTARABİLECEKTİ. ANCAK GÖZÜ DÖNMÜŞ MİLİTANLAR DA ORADAYDI.


KATLİAM SIRASINDA DEVLETİN GÖZ YUMMASI BELKİ KANITLANAMAZ BİR İDDİAYDI. AMA İHMAL VE GAFLETİ KAYITLARA GEÇEN BİR SAPTAMAYDI.


SKANDALIN ÜÇ SACAYAĞI VARDI. BİR UCUNDA SİYASET, DİĞER UCUNDA YOLSUZLUK VE NİHAYET SONUNCU AYAKTA İSE AŞK, İHANET VE ENTRİKA İDDİALARI VARDI. TÜRKİYE DOLUDİZGİN SEÇİM SATH-I MAALİNE GİRERKEN SOSYAL DEMOKRATLAR BU SKANDALIN GÖLGESİNDE TERLİYORDU.


HER ŞEY ALDATILDIĞI VE YÜZÜSTÜ BIRAKILDIĞINI DÜŞÜNEN BİR KADININ YÜKSEK SESLE İTİRAZ ETMESİYLE BAŞLADI.


ERGUN GÖKNEL BİR AKŞAM MESAİ BİTİMİNDE YİNE EVİNE GİTTİ. YİNE KAPIYI EŞİ AÇTI VE YİNE AKŞAM YEMEĞİNE OTURULDU. ANCAK O YEMEKTE GEÇEN BİR KONUŞMA SONRALARI TÜRKİYE'Yİ VE SOSYAL DEMOKRATLARI SARSACAK SKANDALİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ.


ANCAK NURETTİN SÖZEN BÜYÜK RESMİ GÖREMEMİŞTİ. OLAY MEDYA İÇİN MÜKEMMEL BİR HABERDİ. HEM YOLSUZLUK, HEM AŞK HEM DE ALDATMA VARDI. ANCAK MEDYA O ALDATMAYI, İKİ İNSAN ARASINDAKİ ÖZEL BİR İLİŞKİ GİBİ DEĞİL, SHP'NİN HALKI ALDATMASI OLARAK MANŞETLERE TAŞIYORDU.


NURETTİN SÖZEN, ERGUN GÖKNEL VE BAZI İSKİ YÖNETİCİLERİ VE MÜTEAHHİTLER FARKLI DAVALARDAN YARGILANDI. SONUNDA ERGUN GÖKNEL İSKİ'YE ALINAN KLORU FAHİŞ FİYATA SATIN ALDIRDIĞI VE ZİMMET SUÇLAMALARIYLA İKİ AYRI DAVADAN 11 YILDAN FAZLA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. DAHA DA İLGİNCİ MAHKEME, ÖFKESİNİN KURBANI OLAN VE EŞİNE VERDİĞİ SESSİZLİK TAAHÜDÜNE UYMAYAN NURDAN ERBUĞ'UN ERGUN GÖKNEL'DEN ALDIĞI 700 BİN DOLARA YAKIN PARAYA MALİ ŞUBE ARACILIĞIYLA EL KONULMASINA KARAR VERDİ.


ÜLKENİN DÖVİZ REZERVLERİ BİR KAÇ AYDA 7 MİLYAR DOLARDAN, 3 MİLYAR DOLARA İNDİ.


1994 YILININ OCAK AYINDA 15 BİN LİRA OLAN DOLAR KURU NİSAN AYINA DOĞRU 38 BİN LİRAYA YÜKSELMİŞTİ. BANKALAR KREDİ VERMEYİ KESMİŞ, ŞİRKETLER İFLASIN EŞİĞİNE GELMİŞ, İŞTEN ÇIKARMALAR İLE KRİZ BİR ANDA ÜLKEYİ TESLİM ALMIŞTI.


TÜRK LİRASI O GÜN YÜZDE 35 DEĞER KAYBETTİ. KRİZ SÜRECİNDEKİ TOPLAM DEĞER KAYBI YÜZDE 150'LERİ BULACAKTI. ÜCRETLER DONDURULDU. ÇİFTÇİLERE DÖNÜK BÜTÜN DESTEKLER KALDIRILDI. DEVLETİN PERSONEL ALIMI DURDURULDU. ÇALIŞANLARA VE SERMAYE KESİMİNE DÖNÜK EK VERGİLER İHDAS EDİLDİ.


REFAH PARTİLİLER YEREL SEÇİMLERİN ARILARIYDI. GEÇMİŞTE SADECE DİNDARLARLA SINIRLANAN OY POTANSİYELİNİ AŞMAK İÇİN BAŞI AÇIK KADINLAR ÖNE ÇIKARILIYOR, TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDEN GELEN KATILIMLAR ABARTILARAK "BAKIN BİZ KİTLE PARTİSİYİZ" İMAJI GÜÇLENDİRİLİYORDU. ZİRA TOPLUMUN ONLARI NASIL ALGILADIĞINI İYİ ANALİZ ETMİŞLERDİ.


YEREL SEÇİMLERDE KULLANILAN MODEL BASİTTİ. DİN VE İMANDAN SÖZ EDİLMİYOR, 1991’DE KAZANILAN BELEDİYELERDE NE YAPILMIŞSA AYNILARININ YAPILACAĞI SÖZÜ VERİLİYORDU.


SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA TÜRKİYE ADETA ŞOK OLMUŞTU. SEÇİMLERDE DYP VE ANAP (GRAFİK GİRSİN: DYP: YÜZDE 21.4, ANAP: YÜZDE 21.0, RP: 19.1, SHP: 13.6, DSP: 8.8, MHP: 8.0, CHP: 4.6) İLK İKİ SIRADA GÖZÜKSE DE ASIL KAZANAN REFAH PARTİSİYDİ. 1989'DAKİ YEREL SEÇİMLERDE OY ORANI SADECE YÜZDE 9.8 İLE 74 BELEDİYEYE SAHİP OLAN PARTİ, 5 YILIN SONUNDA 5'i BÜYÜKŞEHİR OLMAK ÜZERE, 22 İL BELEDİYESİ VE TOPLAMDA 329 BELEDİYE KAZANMA BAŞARISINI GÖSTERMİŞTİ. REFAH PARTİSİ İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATMIŞTI. AMA ASIL ÇARPICI GELİŞME KAZANILAN 5 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İSTANBUL VE ANKARA'NIN DA BULUNMASIYDI.ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİ ŞAM'DA BİR TAKSİ İÇİNDE, RADYODAN ÖĞRENEN BEŞ KİŞİ İSE ADETA ŞOK OLMUŞTU. ZİRA ONLARI ŞAM'A YOLLAYAN ÖZAL'IN TA KENDİSİYDİ.


ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİN AYDIN'A ULAŞTIĞI ANDAN İTİBAREN BU FİKİR ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI.


DEMİREL CİNDORUK'A YEŞİL IŞIK YAKMAMIŞTI. SEÇİME KARIŞMAYACAĞINI İLAN ETMİŞ AMA YİNE DE CİNDORUK'UN BAŞBAKANLIĞINI İSTEMEMİŞTİ. PARTİ KENDİ LİDERİNİ SEÇMELİYDİ. CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE MECLİS BAŞKANI AYNI PARTİDEN OLACAKTI. BELKİ DE "BİR BİLEN", BU DENKLEMİN BOZULMASINI İSTEMEMİŞTİ.


ÇİLLER'İN ADAYLIĞI PARTİ İÇİNDE HEYECAN YARATMIŞTI. ANCAK HEYECANIN KAYNAĞI BİRAZ GARİPTİ. HENÜZ PARTİLİLER TARAFINDAN YETERİNCE TANINMIYORDU. LİYAKATİ VE PROGRAMINDAN ÇOK, CİNSİYETİ İLE UMUT OLUVERMİŞTİ.


ANCAK ASIL PROTESTOCU GRUP HENÜZ MADIMAK OTELİ ÖNÜNDE TOPLANMAMIŞTI. ZİRA KÜLTÜR MERKEZİNDE ARİF SAĞ'IN BİR DİNLETİSİ OLACAKTI. 1500 KİŞİ BU KONSERİ DİNLEMEK İÇİN SALONDAYDI. BİRDEN KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNDE BİRİKEN GRUP SALONA TAŞLAR ATMAYA BAŞLADI…

DURUM GİDEREK GERGİNLEŞİYORDU. MİLİTANLAR OTELİN ÖNÜNDE TOPLANMIŞ, SLOGANLAR ATMAYA BAŞLAMIŞTI. ATILAN SLOGANLAR DA ARTIK AZİZ NESİN'İ AŞMIŞ, DEVLETE VE REJİME UZANMIŞTI.


OTELDEKİLER HER AN LİNÇ EDİLEBİLECEKLERİ KAYGISIYLA KENDİLERİNİ SAVUNMAYA KARAR VERDİLER.


ARTIK MADIMAK OTELİNDE CAN PAZARI VARDI. HERKES CANINI KURTARMAYA ÇALIŞIYORDU.


TAM BU SIRADA OTELİN BİTİŞİĞİNDEKİ BİNANIN APARTMAN BOŞLUĞUNU KEŞFETTİLER. APARTMAN BOŞLUĞUNA ATLAYANLAR CANINI KURTARABİLİRDİ. ANCAK GÖZÜ DÖNMÜŞ MİLİTANLAR DA ORADAYDI.


KATLİAM SIRASINDA DEVLETİN GÖZ YUMMASI BELKİ KANITLANAMAZ BİR İDDİAYDI. AMA İHMAL VE GAFLET KAYITLARA GEÇEN BİR SAPTAMAYDI.


SKANDALIN ÜÇ SACAYAĞI VARDI. BİR UCUNDA SİYASET, DİĞER UCUNDA YOLSUZLUK VE NİHAYET SONUNCU AYAKTA İSE AŞK, İHANET VE ENTRİKA. TÜRKİYE DOLUDİZGİN SEÇİM SATH-I MAİLİNE GİRERKEN SOSYAL DEMOKRATLAR BU SKANDALIN GÖLGESİNDE TERLİYORDU.


HER ŞEY ALDATILDIĞI VE YÜZÜSTÜ BIRAKILDIĞINI DÜŞÜNEN BİR KADININ DÜĞMEYE BASMASI VE 'YÜKSEK SESLE' İTİRAZ ETMESİYLE BAŞLADI.


ERGUN GÖKNEL BİR AKŞAM MESAİ BİTİMİNDE YİNE EVİNE GİTTİ. YİNE KAPIYI EŞİ AÇTI VE YİNE AKŞAM YEMEĞİNE OTURULDU. ANCAK NE OLDUYSA O YEMEKTE OLDU. TÜRKİYE'Yİ VE SOSYAL DEMOKRATLARI SARSACAK, GÖZDEN DÜŞÜRECEK SKANDALIN FİTİLİ O AKŞAM YEMEĞİNDE ATEŞLENDİ.


ANCAK SÖZEN BÜYÜK RESMİ GÖREMEMİŞTİ. BU OLAY MEDYA İÇİN BULUNMAZ BİR FIRSATTI. HEM YOLSUZLUK, HEM AŞK HEM DE ALDATMA VARDI İŞİN İÇİNDE. FAKAT BASIN O ALDATMAYI, İKİ İNSAN ARASINDAKİ ÖZEL BİR İLİŞKİ GİBİ DEĞİL, SHP'NİN HALKI ALDATMASI OLARAK MANŞETLERE TAŞIDI.


SÖZEN, ERGUN GÖKNEL, BAZI İSKİ YÖNETİCİLERİ VE MÜTEAHHİTLER FARKLI DAVALARDAN YARGILANDI. SONUNDA ERGUN GÖKNEL İSKİ'YE FAHİŞ FİYATA KLOR SATIN ALDIRDIĞI VE ZİMMET SUÇLAMALARIYLA, İKİ AYRI DAVADAN HÜKÜM GİYDİ. 11 YILDAN FAZLA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. İLGİNÇ OLANSA MAHKEME, ÖFKESİNİN KURBANI OLAN VE EŞİNE VERDİĞİ SESSİZLİK TAAHHÜDÜNE UYMAYAN NURDAN ERBUĞ'UN ALDIĞI 700 BİN DOLARA, MALİ ŞUBE ARACILIĞIYLA EL KONULMASINA KARAR VERDİ.


ÜLKENİN DÖVİZ REZERVLERİ BİR KAÇ AYDA 7 MİLYAR DOLARDAN, 3 MİLYAR DOLARA İNDİ.


1994 YILININ OCAK AYINDA 15 BİN LİRA OLAN DOLAR KURU, NİSAN AYINDA 38 BİN LİRAYA YÜKSELDİ. BANKALAR KREDİ VERMEYİ KESMİŞ, ŞİRKETLER İFLASIN EŞİĞİNE GELMİŞ, İŞTEN ÇIKARMALAR İLE KRİZ BİR ANDA ÜLKEYİ TESLİM ALMIŞTI.


TÜRK LİRASI O GÜN YENİDEN DEVALÜE EDİLDİ. KRİZ SÜRECİNDEKİ TOPLAM DEĞER KAYBI YÜZDE 150'LERİ BULACAKTI. ÜCRETLER DONDURULDU. ÇİFTÇİLERE DÖNÜK BÜTÜN DESTEKLER KALDIRILDI. DEVLETİN PERSONEL ALIMI DURDURULDU. EK VERGİLER KONDU.


REFAH PARTİLİLER YEREL SEÇİMLERİN ARILARIYDI. GEÇMİŞTE SADECE DİNDARLARLA SINIRLANAN OY POTANSİYELİNİ AŞMAK İÇİN BAŞI AÇIK KADINLAR ÖNE ÇIKARILIYORDU. TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDEN GELEN KATILIMLAR ABARTILIYOR, "BAKIN BİZ KİTLE PARTİSİYİZ" İMAJI GÜÇLENDİRİLİYORDU. ZİRA TOPLUMUN ONLARI NASIL ALGILADIĞINI İYİ ANALİZ ETMİŞLERDİ.


YEREL SEÇİMLERDE KULLANILAN MODEL BASİTTİ. DİN VE İMANDAN PEK SÖZ EDİLMİYOR, REFAHLI BELEDİYELERDE NE YAPILMIŞSA AYNILARININ YAPILACAĞI SÖZÜ VERİLİYORDU.


27 MART AKŞAMI SANDIKLAR AÇILDIĞINDA TÜRKİYE ADETA ŞOKOLMUŞTU. SEÇİMLERDE DYP VE ANAP İLK İKİ SIRADA GÖZÜKSE DE ASIL KAZANAN REFAH PARTİSİYDİ. (GRAFİK GİRSİN: DYP: YÜZDE 21.4, ANAP: YÜZDE 21.0, RP: 19.1, SHP: 13.6, DSP: 8.8, MHP: 8.0, CHP: 4.6) 1989'DAKİ YEREL SEÇİMLERDE YÜZDE 9.8 OY ORANI İLE SADECE 74 BELEDİYEYE SAHİP OLAN PARTİ, 5 YILIN SONUNDA 5'İ BÜYÜKŞEHİR OLMAK ÜZERE, 22 İL, VE TOPLAMDA 329 BELEDİYE KAZANMIŞTI. BU BÜYÜK BİR ZAFERDİ. MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATMIŞTI ARTIK. AMA ASIL ÇARPICI GELİŞME KAZANILAN 5 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İSTANBUL VE ANKARA'NIN DA OLMASIYDI.Свързани:

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconKoyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconIv t. Cha Di patikrinta iki 1830 m

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon03-06 Eylül 2012 Tarihleri arasında Erzurum Palan Otelinde düzenlenecek olan

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon1 Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüleri Ön Kayıt İşlemleri 13 Ağustos 07 Eylül 2012 tarihleri arasında 2

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon10-13 Eylül 2012 Tarihleri arasında Antalya Dedeman Otelinde düzenlenecek olan 530 numaralı Okul Öncesi Eğitim Programı Semineri

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon10-13 eylüL 2012 tarihleri arasinda şanliurfa hilton otelinde düzenlenecek olan 529 numarali okul öncesi EĞİTİm proğrami semineri katilimci listesi

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconBiri milli diğeri dini iki bayramı aynı takvim içinde yaşıyoruz. Kutlu ve mübarek olsun. Daha da güzel günlerde görüşmek umuduyla esen kalın

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconAtsiminimų knyga „Dievų miškas buvo išspausdinta praėjus 10 metų po rašytojo mirties (1957). Ilgas knygos kelias iki skaitytojo rodo pokario laikų politinę

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconTelekomünikasyon hukukunda evrensellik ilkesinin iki anlamı vardır. İlk olarak, telekomünikasyon alanındaki hizmetlerin tüm dünya ile bağlantıyı sağlayabilecek

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconEvvel zaman iзinde, Delain adl? bir krall?kta, iki o?lu olan bir Kral ya??yordu. Delain зok eski bir krall?kt? Yьzlerce, belki binlerce kral gцrmь?tь. Aradan

Поставете бутон на вашия сайт:
Документация


Базата данни е защитена от авторски права ©bgconv.com 2012
прилага по отношение на администрацията
Документация
Дом