Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir
ИмеKoyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir
Дата на преобразуване18.11.2012
Размер34.6 Kb.
ТипДокументация
източникhttp://t24.com.tr/media/editorials/files/AKAR2.docx
(Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir.):MÜVEKKİL RIDVAN AKAR TARAFINDAN YAZILAN METİN

DAVALILAR MEHMET ALİ BİRAND VE REYHAN YILDIZ TARAFINDAN YAZILDIĞI İLERİ SÜRÜLEREK KİTAPTA YAYINLANAN METİN


BELGESELCİ TARİHİN TANIĞIDIR. İŞİ, YAŞANMIŞI, OLANI YANSITMAKTIR. NEREDEYSE 20 YILDIR BELGESEL YAPIYORUM. 32. EKOLÜNDEN YETİŞEN MESLEKTAŞLARIMLA SON 65 YILIN EN ÖNEMLİ SINAVLARINI YANSITTIK. İŞTE DEMİR KIRAT BELGESELİYLE; 27 MAYIS İHTİLALİ, 12 MART, 12 EYLÜL VE ÖZAL'LI YILLARI ANLATTIK.


DEMOKRASİYE "DUR" DEMEYİ HEDEFLEYENLERİ, YANİ ASKERİ VESAYET REJİMİNİN AKTÖRLERİNİ AYIPLARINI UNUTTURMAK İSTER GİBİ, KONUŞMUYORLAR. BU BELGESELDE ARTIK DARBECİLER DEĞİL, DARBELENENLER, DEMOKRASİYİ SAVUNANLAR. TANIKLAR VE MAĞDURLAR KONUŞACAK.


ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİ ŞAM'DA BİR TAKSİ İÇİNDE, RADYODAN ÖĞRENEN BEŞ KİŞİ ADETA ŞOK OLMUŞTU. ZİRA ONLARI ŞAM'A YOLLAYAN ÖZAL'IN KENDİSİYDİ. BU GAYRIRESMİ GEZİNİN BİRİCİK ŞAHİDİ DE YİNE ÖZAL'DAN BAŞKASI DEĞİLDİ.


TANSU ÇİLLER'İN ADAYLIĞI PARTİ İÇİNDE HEYECAN YARATMIŞTI. ANCAK HEYECANIN KAYNAĞI BİRAZ GARİPTİ. HENÜZ PARTİLİLER TARAFINDAN YETERİNCE TANINMAYAN ÇİLLER, LİYAKATİ VE PROGRAMINDAN ÇOK CİNSİYETİ İLE UMUT OLUVERMİŞTİ.


SİVAS'TA PİR SULTAN ABDAL ŞENLİKLERİ İÇİN AYDINLAR, SANATÇILAR, ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİ BİR ARAYA GELMİŞTİ. PANELLER, KONSERLER, İMZA GÜNLERİYLE 400 YIL ÖNCE HIZIR PAŞA'NIN DÜZENİNİ ELEŞTİREN PİR SULTAN’I ANIYORLARDI.


İŞİN TADI KAÇMIŞTI. SİVAS SOKAKLARINDA KÜÇÜK KÜÇÜK GRUPLAR TOPLANMIŞ, SLOGANLARLA AZİZ NESİN'İ VE ALEVİLERİ PROTESTO ETMEYE BAŞLAMIŞTI.


ANCAK ASIL PROTESTOCU GRUP HENÜZ MADIMAK OTELİ ÖNÜNDE TOPLANMAMIŞTI. ZİRA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ARİF SAĞ'IN BİR DİNLETİSİ OLACAKTI. 1500 KİŞİ BU KONSERİ DİNLEMEK İÇİN SALONDAYDI. BİRDEN KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNDE BİRİKEN GRUP SALONA TAŞLAR ATMAYA BAŞLADI.


MİLİTANLAR OTELİN ÖNÜNDE TOPLANMIŞ, SLOGANLAR ATMAYA BAŞLAMIŞTI. ATILAN SLOGANLAR DA ARTIK AZİZ NESİN'İ AŞMIŞ, DEVLETE VE REJİME UZANMIŞTI.


TAM BU SIRADA OTELİN BİTİŞİĞİNDEKİ BİNANIN APARTMAN BOŞLUĞUNU KEŞFETTİLER. APARTMAN BOŞLUĞUNA ATLAYANLAR CANINI KURTARABİLECEKTİ.


SKANDALIN ÜÇ SACAYAĞI VARDI. BİR UCUNDA SİYASET, DİĞER UCUNDA YOLSUZLUK VE NİHAYET SONUNCU AYAKTA İSE AŞK, İHANET VE ENTRİKA İDDİALARI VARDI. TÜRKİYE DOLUDİZGİN SEÇİM SATH-I MAALİNE GİRERKEN SOSYAL DEMOKRATLAR BU SKANDALIN GÖLGESİNDE TERLİYORDU. HER ŞEY ALDATILDIĞI VE YÜZÜSTÜ BIRAKILDIĞINI DÜŞÜNEN BİR KADININ YÜKSEK SESLE İTİRAZ ETMESİYLE BAŞLADI.


ARTIK SKANDAL ÜÇ KİŞİ ARASINDAKİ BİR AŞK ÜÇGENİNDEN ÇIKMIŞ, SİYASİ BİR KRİZE DÖNÜŞMEYE BAŞLAMIŞTI. GÖKNEL ESKİ EŞİNE ÖDEDİĞİ TAZMİNATI RÜŞVETLE Mİ ELDE ETMİŞTİ? İSKİ İHALELERİ SHP'NİN FİNANSMANINDA MI KULLANILMIŞTI? İHALELERE FESAT MI KARIŞMIŞTI?


NURETTİN SÖZEN, ERGUN GÖKNEL VE BAZI İSKİ YÖNETİCİLERİ VE MÜTEAHHİTLER FARKLI DAVALARDAN YARGILANDI. SONUNDA ERGUN GÖKNEL İSKİ'YE ALINAN KLORU FAHİŞ FİYATA SATIN ALDIRDIĞI VE ZİMMET SUÇLAMALARIYLA İKİ AYRI DAVADAN 11 YILDAN FAZLA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. DAHA DA İLGİNCİ MAHKEME, ÖFKESİNİN KURBANI OLAN VE EŞİNE VERDİĞİ SESSİZLİK TAAHÜDÜNE UYMAYAN NURDAN ERBUĞ'UN ERGUN GÖKNEL'DEN ALDIĞI 700 BİN DOLARA YAKIN PARAYA MALİ ŞUBE ARACILIĞIYLA EL KONULMASINA KARAR VERDİ.


ÜLKENİN DÖVİZ REZERVLERİ BİR KAÇ AYDA 7 MİLYAR DOLARDAN, 3 MİLYAR DOLARA İNDİ.


1994 YILININ OCAK AYINDA 15 BİN LİRA OLAN DOLAR KURU NİSAN AYINA DOĞRU 38 BİN LİRAYA YÜKSELMİŞTİ. BANKALAR KREDİ VERMEYİ KESMİŞ, ŞİRKETLER İFLASIN EŞİĞİNE GELMİŞ, İŞTEN ÇIKARMALAR İLE KRİZ BİR ANDA ÜLKEYİ TESLİM ALMIŞTI.


TÜRK LİRASI O GÜN YÜZDE 35 DEĞER KAYBETTİ. KRİZ SÜRECİNDEKİ TOPLAM DEĞER KAYBI YÜZDE 150'LERİ BULACAKTI. ÜCRETLER DONDURULDU. ÇİFTÇİLERE DÖNÜK BÜTÜN DESTEKLER KALDIRILDI. DEVLETİN PERSONEL ALIMI DURDURULDU. ÇALIŞANLARA VE SERMAYE KESİMİNE DÖNÜK EK VERGİLER İHDAS EDİLDİ.


ARTIK SADECE İSLAMCI SÖYLEMLERLE HALK KAZANILAMAZDI. HERKESE UMUT VERECEK, YOKSULLARI KAZANACAK BİR PARTİ PROGRAMINA İHTİYAÇ VARDI.


REFAH PARTİLİLER YEREL SEÇİMLERİN ARILARIYDI. GEÇMİŞTE SADECE DİNDARLARLA SINIRLANAN OY POTANSİYELİNİ AŞMAK İÇİN BAŞI AÇIK KADINLAR ÖNE ÇIKARILIYOR, TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDEN GELEN KATILIMLAR ABARTILARAK "BAKIN BİZ KİTLE PARTİSİYİZ" İMAJI GÜÇLENDİRİLİYORDU. ZİRA TOPLUMUN ONLARI NASIL ALGILADIĞINI İYİ ANALİZ ETMİŞLERDİ.


YEREL SEÇİMLERDE KULLANILAN MODEL BASİTTİ. DİN VE İMANDAN SÖZ EDİLMİYOR, 1991’DE KAZANILAN BELEDİYELERDE NE YAPILMIŞSA AYNILARININ YAPILACAĞI SÖZÜ VERİLİYORDU.


LAİK ÇEVRELER ÇOK BÜYÜK BİR ŞOK YAŞIYORDU. SEÇİMLERE MERKEZ SOL 3, MERKEZ SAĞ İSE İKİ PARTİYLE GİRMİŞ VE OYLAR BÖLÜNMÜŞTÜ. BAŞÖRTÜLÜ VE SAKALLILARIN PARTİSİ DİYE BİLİNEN REFAH, BU İMAJINI YIKARAK, VAROŞLARDA EMEKÇİ KESİMLERE ULAŞAN BİR SAYİSET DİLİ GELİŞTİRMİŞ VE KAZANMIŞTI.


BELGESELCİ TARİHİN TANIĞIDIR. İŞİ, YAŞANMIŞI, OLANI YANSITMAKTIR. NEREDEYSE 20 YILDIR BELGESEL YAPIYORUM. 32. EKOLÜNDEN YETİŞEN MESLEKTAŞLARIMLA SON 65 YILIN EN ÖNEMLİ SINAVLARINI YANSITTIK. İŞTE DEMİR KIRAT BELGESELİYLE; 27 MAYIS İHTİLALİ, 12 MART, 12 EYLÜL VE ÖZAL'LI YILLARI ANLATTIK. (Sayfa 11)


DEMOKRASİYE "DUR" DEMEYİ HEDEFLEYENLERİ, YANİ ASKERİ VESAYET REJİMİNİN AKTÖRLERİNİ AYIPLARINI UNUTTURMAK İSTER GİBİ, KONUŞMUYORLAR. BU BELGESELDE ARTIK DARBECİLER DEĞİL, DARBELENENLER, DEMOKRASİYİ SAVUNANLAR. TANIKLAR VE MAĞDURLAR KONUŞUYOR. (Sayfa 11)


ÖZAL'IN ÖLÜM HABERİNİ ŞAM'DA BİR TAKSİ İÇİNDE, RADYODAN ÖĞRENEN BEŞ KİŞİ ADETA ŞOK OLMUŞTU. ZİRA ONLARI ŞAM'A YOLLAYAN ÖZAL'IN KENDİSİYDİ. BU GAYRIRESMİ GEZİNİN BİRİCİK ŞAHİDİ DE YİNE ÖZAL'DAN BAŞKASI DEĞİLDİ. (Sayfa 19)


TANSU ÇİLLER'İN ADAYLIĞI PARTİ İÇİNDE HEYECAN YARATTI. ANCAK HEYECANIN KAYNAĞI BİRAZ GARİPTİ. HENÜZ PARTİLİLER TARAFINDAN YETERİNCE TANINMIYORDU. LİYAKATİ VE PROGRAMINDAN ÇOK CİNSİYETİ İLE UMUT OLUVERMİŞTİ. (Sayfa 23)


SİVAS'TA PİR SULTAN ABDAL ŞENLİKLERİ İÇİN AYDINLAR, SANATÇILAR, ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİ BİR ARAYA GELMİŞTİ. PANELLER, KONSERLER, İMZA GÜNLERİYLE 400 YIL ÖNCE HIZIR PAŞA'NIN DÜZENİNİ ELEŞTİREN PİR SULTAN’I ANIYORLARDI. (Sayfa 29)


İŞİN TADI KAÇMIŞTI. SİVAS SOKAKLARINDA KÜÇÜK KÜÇÜK GRUPLAR TOPLANMIŞ, SLOGANLARLA AZİZ NESİN'İ VE ALEVİLERİ PROTESTO ETMEYE BAŞLAMIŞTI. (Sayfa 31)


ANCAK ASIL PROTESTOCU GRUP HENÜZ MADIMAK OTELİ ÖNÜNDE TOPLANMAMIŞTI. ZİRA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ARİF SAĞ'IN BİR DİNLETİSİ OLACAKTI. 1500 KİŞİ BU KONSERİ DİNLEMEK İÇİN SALONDAYDI. BİRDEN KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNDE BİRİKEN GRUP SALONA TAŞLAR ATMAYA BAŞLADI. (Sayfa 31)


MİLİTANLAR OTELİN ÖNÜNDE TOPLANMIŞ, SLOGANLAR ATMAYA BAŞLAMIŞTI. ATILAN SLOGANLAR DA ARTIK AZİZ NESİN'İ AŞMIŞ, DEVLETE VE REJİME UZANMIŞTI. (Sayfa 33)


TAM BU SIRADA OTELİN BİTİŞİĞİNDEKİ BİNANIN APARTMAN BOŞLUĞUNU KEŞFETTİLER. APARTMAN BOŞLUĞUNA ATLAYANLAR CANINI KURTARABİLİRDİ. (Sayfa 37)


SKANDALIN ÜÇ SACAYAĞI VARDI. BİR UCUNDA SİYASET, DİĞER UCUNDA YOLSUZLUK VE NİHAYET SONUNCU AYAKTA İSE AŞK, İHANET VE ENTRİKA İDDİALARI HER ŞEY ALDATILDIĞI VE YÜZÜSTÜ BIRAKILDIĞINI DÜŞÜNEN BİR KADININ YÜKSEK SESLE İTİRAZ ETMESİYLE BAŞLADI. TÜRKİYE DOLUDİZGİN SEÇİM SATH-I MAİLİNE GİRERKEN SOSYAL DEMOKRATLAR BU SKANDALIN GÖLGESİNDE TERLEYECEKTİ. (Sayfa 43)


ARTIK OLAY ÜÇ KİŞİ ARASINDAKİ BİR AŞK ÜÇGENİ OLMAKTAN ÇIKMIŞ, SİYASİ BİR KRİZE DÖNÜŞMEYE BAŞLAMIŞTI. GÖKNEL, ESKİ EŞİNE ÖDEDİĞİ TAZMİNATI RÜŞVETLE Mİ ELDE ETMİŞTİ? İSKİ İHALELERİ SHP'NİN FİNANSMANINDA MI KULLANILMIŞTI? İHALELERE FESAT MI KARIŞMIŞTI? (Sayfa 45)


NURETTİN SÖZEN, ERGUN GÖKNEL, BAZI İSKİ YÖNETİCİLERİ VE MÜTEAHHİTLER FARKLI DAVALARDAN YARGILANDI. SONUNDA ERGUN GÖKNEL İSKİ'YE FAHİŞ FİYATA KLOR SATIN ALDIRDIĞI VE ZİMMET SUÇLAMALARIYLA, İKİ AYRI DAVADAN HÜKÜM GİYDİ. 11 YILDAN FAZLA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. İLGİNÇ OLANSA MAHKEME, ÖFKESİNİN KURBANI OLAN VE EŞİNE VERDİĞİ SESSİZLİK TAAHHÜDÜNE UYMAYAN NURDAN ERBUĞ'UN ALDIĞI PARAYA MALİ ŞUBE ARACILIĞIYLA EL KONMASINA KARAR VERDİ. (Sayfa 45-46)


ÜLKENİN DÖVİZ REZERVLERİ BİR KAÇ AYDA 7 MİLYAR DOLARDAN, 3 MİLYAR DOLARA İNDİ. (Sayfa 52)


1994 YILININ OCAK AYINDA 15 BİN LİRA OLAN DOLAR KURU NİSAN AYINDA 38 BİN LİRAYA YÜKSELDİ. BANKALAR KREDİ VERMEYİ KESMİŞ, ŞİRKETLER İFLASIN EŞİĞİNE GELMİŞ, İŞTEN ÇIKARMALAR İLE KRİZ BİR ANDA ÜLKEYİ TESLİM ALMIŞTI. (Sayfa 53)


TÜRK LİRASI O GÜN YÜZDE 35 DEĞER KAYBETTİ. KRİZ SÜRECİNDEKİ TOPLAM DEĞER KAYBI YÜZDE 150'LERİ BULACAKTI. ÜCRETLER DONDURULDU. ÇİFTÇİLERE DÖNÜK BÜTÜN DESTEKLER KALDIRILDI. DEVLETİN PERSONEL ALIMI DURDURULDU. ÇALIŞANLARA VE SERMAYE KESİMİNE DÖNÜK EK VERGİLER KONDU. (Sayfa 53)


HALK, SADECE İSLAMCI SÖYLEMLERLE KAZANILAMAZDI. HERKESE UMUT VERECEK, YOKSULLARI KAZANACAK BİR PARTİ PROGRAMINA İHTİYAÇ VARDI. (Sayfa 59)


REFAH PARTİLİLER YEREL SEÇİMLERİN ARILARIYDI. GEÇMİŞTE SADECE DİNDARLARLA SINIRLANAN OY POTANSİYELİNİ AŞMAK İÇİN BAŞI AÇIK KADINLAR ÖNE ÇIKARILIYORDU. TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDEN GELEN KATILIMLAR ABARTILIYOR, "BAKIN BİZ KİTLE PARTİSİYİZ" İMAJI GÜÇLENDİRİLİYORDU. ZİRA TOPLUMUN ONLARI NASIL ALGILADIĞINI İYİ ANALİZ ETMİŞLERDİ. (Sayfa 62)


YEREL SEÇİMLERDE KULLANILAN MODEL BASİTTİ. DİN VE İMANDAN PEK SÖZ EDİLMİYOR, REFAHLI BELEDİYELERDE NE YAPILMIŞSA AYNILARININ YAPILACAĞI SÖZÜ VERİLİYORDU. (Sayfa 62)


LAİK ÇEVRELERDE AĞIZLARI BIÇAK AÇMIYORDU. SEÇİMLERE MERKEZ SOL ÜÇ, MERKEZ SAĞ İSE İKİ PARTİYLE GİRMİŞ, HAL BÖYLE OLUNCA DA PASTADAN RP ÇIKIVERMİŞTİ. BAŞÖRTÜLÜLERİN VE SAKALLILARIN PARTİSİ OLARAK GÖRÜLEN REFAH, BU İMAJINI YIKARAK, VAROŞLARDA EMEKÇİ KESİMLERE ULAŞAN BİR SAYİSET DİLİ GELİŞTİRMİŞ VE KAZANMIŞTI. (Sayfa 65)

Свързани:

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconKoyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconIv t. Cha Di patikrinta iki 1830 m

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon03-06 Eylül 2012 Tarihleri arasında Erzurum Palan Otelinde düzenlenecek olan

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon1 Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüleri Ön Kayıt İşlemleri 13 Ağustos 07 Eylül 2012 tarihleri arasında 2

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon10-13 Eylül 2012 Tarihleri arasında Antalya Dedeman Otelinde düzenlenecek olan 530 numaralı Okul Öncesi Eğitim Programı Semineri

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir icon10-13 eylüL 2012 tarihleri arasinda şanliurfa hilton otelinde düzenlenecek olan 529 numarali okul öncesi EĞİTİm proğrami semineri katilimci listesi

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconBiri milli diğeri dini iki bayramı aynı takvim içinde yaşıyoruz. Kutlu ve mübarek olsun. Daha da güzel günlerde görüşmek umuduyla esen kalın

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconAtsiminimų knyga „Dievų miškas buvo išspausdinta praėjus 10 metų po rašytojo mirties (1957). Ilgas knygos kelias iki skaitytojo rodo pokario laikų politinę

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconTelekomünikasyon hukukunda evrensellik ilkesinin iki anlamı vardır. İlk olarak, telekomünikasyon alanındaki hizmetlerin tüm dünya ile bağlantıyı sağlayabilecek

Koyu renkli bölümler her iki metin arasında ayniyet taşıyan ifadeleri göstermektedir iconEvvel zaman iзinde, Delain adl? bir krall?kta, iki o?lu olan bir Kral ya??yordu. Delain зok eski bir krall?kt? Yьzlerce, belki binlerce kral gцrmь?tь. Aradan

Поставете бутон на вашия сайт:
Документация


Базата данни е защитена от авторски права ©bgconv.com 2012
прилага по отношение на администрацията
Документация
Дом